• Bize Ulaşın: (0232)545 90 80 - Mail info@biltechbilgisayar.net

E-posta Kurulumları & Dökümanlar

Masaüstü Bilgisayarlar İçin E-Posta Kurulumu

Microsoft Office 2003
Microsoft Outlook 2003 programını açtıktan sonra, en üst kısımdaki Araçlar menüsünden E-Posta Hesapları... kısmına tıklayınız,
1 Açılan pencerede, Yeni E-Posta Hesabı Ekle yazan bölümü işaretleyip İleri tuşuna basınız,
2 Karşınıza gelen ekranda POP3 yazan bölümü işaretleyip İleri tuşuna basınız,
3 Bu adımda karşınıza E-posta Hesapları penceresi gelecektir. Bu kısımdaki bilgileri resim gördüğünüz gibi doldurmanız gerekmektedir.
Resimde belirtilen domain.com yerine kendi web sayfasınızı yazmanız gerekmektedir.
4 Yine aynı ekranda Diğer Ayarlar ... butonuna tıklayıp karşınıza gelen pencerede üst sekmelerden Giden Sunucusu 'nu seçiniz. Aşağıdaki resimi baz alarak gerekli işaretlemeleri yapınız.

5 Giden Sunucu ayarlarını yaptıktan sonra üst sekmelerden Gelişmiş kısmına tıklayınız. Karşınıza gelen penceredeki ayarları,
aşağıdaki resim ile birebir aynı olacak şekilde ayarlayınız.

7 Tüm adımlardan sonra Tamam butonuna basınız ve ardından İleri butonuna basınız. Aşağıdaki sayfa karşınıza gelecektir.
Bu ekranda Son butonuna basarak kurulumu tamamlamış olacaksınız.
6
Microsoft Office 2007
Microsoft Outlook 2007 programını açtıktan sonra, en üst kısımdaki Araçlar menüsünden Hesap Hesapları... kısmına tıklayınız,

1 Açılan pencerede, Yeni butonuna basınız,

2 Karşınıza gelen ekranda Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır yazan bölümü işaretleyip İleri tuşuna basınız,

3 Bu adımda Internet E-posta yazan bölümü işaretleyip İleri tuşuna basınız,

4 Bu adımda karşınıza Internet E-posta Ayarları penceresi gelecektir. Bu kısımdaki bilgileri resim gördüğünüz gibi doldurmanız gerekmektedir. Resimde belirtilen domain.com yerine kendi web sayfasınızı yazmanız gerekmektedir.

4 Yine aynı ekranda Diğer Ayarlar ... butonuna tıklayıp karşınıza gelen pencerede üst sekmelerden Giden Sunucusu 'nu seçiniz. Aşağıdaki resimi baz alarak gerekli işaretlemeleri yapınız.

5 Giden Sunucu ayarlarını yaptıktan sonra üst sekmelerden Gelişmiş kısmına tıklayınız. Karşınıza gelen penceredeki ayarları, aşağıdaki resim ile birebir aynı olacak şekilde ayarlayınız.

7 Tüm adımlardan sonra Tamam butonuna basınız ve ardından İleri butonuna basınız. Aşağıdaki sayfa karşınıza gelecektir. Bu ekranda Son butonuna basarak kurulumu tamamlamış olacaksınız.

6
Microsoft Office 2010
Programı açınız ve menüden "Dosya" "Bilgi"yi seçin ve "Hesap Ekle"ye tıklayınız,

3 Bu adımda Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır yazan bölümü işaretleyip İleri tuşuna basınız,

4 Bu adımda Internet E-posta yazan bölümü işaretleyip İleri tuşuna basınız,

5 Bu adımda karşınıza Internet E-posta Ayarları penceresi gelecektir. Bu kısımdaki bilgileri resim gördüğünüz gibi doldurmanız gerekmektedir. Resimde belirtilen alanadiniz.com yerine kendi web sayfasınızı yazmanız gerekmektedir. Sonra, “Diğer Ayarlar”a tıklıyınız.

6 Bu pencerede “Giden Sunucusu” sekmesine gelip, “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor”u seçiyoruz.

7 Sonra, aynı penceredeki "Gelişmiş" sekmesinde "Giden sunucusu (SMTP)" bölümünü 587 olarak değiştiriniz. "Teslim" kısmındaki "İletinin bir kopyasını sunucuda bırak" seçeneği aktif ise başındaki çentiği tıklayarak kaldırıyoruz.

8 Tüm adımlardan sonra Tamam butonuna basınız ve ardından İleri butonuna basınız. Aşağıdaki sayfa karşınıza gelecektir.
Bu ekranda Son butonuna basarak kurulumu tamamlamış olacaksınız.
Microsoft Office 2013
Öncelikle Outlook 2013 programını açıyoruz. Programın üst kısmında bulunan Dosya butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede aşağıda görünen şekilde Bilgi tabında Hesap Ekle butonuna tıklıyoruz.

1 Açılan pencerede Elle kurulum veya ek sunucu türleri yazan yeri seçiyoruz ve İleri diyoruz.

2 Bu adımda mail bilgilerimizi aşağıdaki şekilde giriyoruz.Resimde belirtilen domain.com yerine kendi web sayfasınızı yazmanız gerekmektedir. Sonra, “Diğer Ayarlar”a tıklıyınız.

3 Diğer ayarlar'a tıkladığımızda açılan pencerede Giden Sunucusu tabında Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekir seçeneğini işaretliyoruz.

4 Yine Diğer ayarlar'da yer alan Gelişmiş sekmesine tıklıyoruz. Buradaki değerleri aşağıdaki şekilde ayarlıyoruz.

5 Tamam'a basarak işlemimizi tamamlıyoruz ve İleri'ye tıklayarak test aşamasına geliyoruz.

Mail adresimizin outlook kurulumu başarıyla tamamlanmıştır.
6 7
Windows Live Mail
Windows Live Mail'in programının üst menüsünden Araçlar > Hesaplar'ı tıklayın.

1 Açılan ekranda EKLE butonuna tıklayın

2 Açılan pencereden "E-POSTA HESABI"nı seçin ve İLERİ tuşuna basın

3 Açılan pencerede değerleri aşağıdaki şekilde ayarlıyoruz.alanadi.com yerine web sayfanızın adresini yazmanız gerekmektedir. "E-posta hesabının sunucu ayarlarını elle yapılandır" kutucuğunu işaretliyin ve İLERİ butonuna basın.

4 Açılan pencerede değerleri aşağıdaki ile birebir aynı olacak şekilde ayarlıyoruz. alanadi.com yerine web sayfanızın adresini yazmanız gerekmektedir. İLERİ tuşuna basarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

5 Açılan bilgi ekranında SON'a tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.
Outlook Express
Microsoft Outlook Express programını açtıktan sonra, karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Orada istenilen bilgiyi girdikten sonra "İleri" tuşuna basınız,

1 Açılan pencerede, sizden bir E-Posta adresi girmenizi istemektedir. E-Posta adresiniz girdikten sonra "İleri" tuşuna basınız,deneme.com yerine kendi web sayfanızı yazmanız gerekmektedir.

2 Karşınıza gelen ekranda aşağıdaki resim gibi, doldurmanız gerekmektedir. alanadı.com yerine kendi web sayfanızı yazmanız gerekmektedir.

3 Bu adımda karşınıza E-posta Hesapları penceresi gelecektir. Bu kısımdaki bilgileri resim gördüğünüz gibi doldurmanız gerekmektedir. Resimde belirtilen domain.com yerine kendi web sayfasınızı yazmanız gerekmektedir.

4 Karşınıza gelen ekranda "Son" butonuna basarak kurulumu tamamlayınız.

5 Daha sonra Outlook Express programınızdaki en üstte yer alan "Araçlar" sekmesine girip "Hesaplar" bölümüne tıklayınız.

6 Karşınıza gelen Internet Hesapları kısmında hesap listenizdeki e-posta adresini seçerek, sağ tarafta bulunan "Özellikler" sekmesine basınız.

7 Açılan pencerede üst sekmeden "Sunucular" bölümüne girip aşağıdaki gibi "Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor" kısmını işaretleyiniz.

8 Yine aynı ekranı kapatmadan, üst kısımda "Gelişmiş" sekmesine tıklayınız ve "Giden Posta (SMTP)" bölümünü "587" olarak değiştirdikten sonra "Tamam" butonuna basınız.

9 E-Posta adresiniz Outlook Express programınıza tanıtılmıştır.

Taşınabilir Cihazlar için E-posta Kurulumu

IOS İşletim Sistemli Cihazlar (Iphone,Ipad)
Ana ekranda bulunan "Ayarlar" simgesine dokunuyoruz.

"Ayarlar" menüsünden "Mail, Kişiler, Takvimler" menüsüne dokunuyoruz.

"Mail, Kişiler, Takvimler" menüsünün altında bulunan "Hesap Ekle" menüsüne dokunuyoruz.

"Hesap Ekle" menüsünün en altındaki "Diğer" menüsüne dokunuyoruz.

Açılan "Diğer" menüsününden "E-postalar" bölümünün altında bulunan "Mail Hesabı Ekle" menüsüne dokunuyoruz.

Açılan "Yeni Hesap" bölümünde bulunan Ad, E-posta, Parola, Açıklama kısımlarını dolduruyoruz. Bilgileri doğru ve eksiksiz doldurduysak "Sonraki" düğmesine dokunuyoruz.

Karşımıza gelen sayfada "POP" sekmesine dokunuyoruz.

Daha sonra "Gelen Posta Sunucusu" bölümünün altında bulunan Sunucu Adı, Kullanıcı Adı, Parola bilgilerini giriyoruz. Sunucu Adı kısmını 77.223.135.147 şeklinde doldurulmalıdır.

Aynı ekranda bulunan "Giden Posta Sunucusu" bölümünü de dolduruyoruz. Bilgiler "Gelen Posta Sunucusu" ayarlarıyla aynıdır. Kaydet düğmesine dokunuyoruz.

"Mail, Kişiler, Takvimler" menüsünün altında az önce oluşturduğumuz isimle yeni bir menü geldi. Bu menüye dokunuyoruz.

Açılan ekranda "İleri Düzey" menüsüne dokunuyoruz.

"İleri Düzey" menüsünün altında "Gelen Posta Ayarları" bölümünün altında bulunan "Sunucu Kapısı" değerini "110" olarak değiştiriyoruz.
Android İşletim Sistemli Cihazlar
Android Cihazınıza kullandığınız E-Posta adresini kurmak için, öncelikle telefon veya tabletinizden "Email" uygulamasına dokunun.İlk kez mail kurulumu yapıyorsanız aşağıdaki gibi bir görüntü ile karşılacaksınız. İlk kez kurulum yapmıyorsanız, Email ayarlarında "Hesap Ekle" butonuna dokunarak aşağıdaki ekranın karşınıza gelmesini sağlayınız. Uygulama başladığında karşınıza gelen ekran aşağıdaki gibidir.

1 Bu ekrandaki bilgileri aşağıdaki gibi doldurunuz. " mail@alanadi.com" yerine kendi mail adresinizi yazınız. "İleri" tuşuna dokunun.

2 Karşınıza gelen ekranda "POP3" butonuna dokunun.

3 Şimdiki ekrandaki değerleri, aşağıdaki gibi doldurun fakat unutmayın; " mail@alanadi.com" yerine kendi mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. "İleri" tuşuna dokunun.

4 Son olarak karşınıza gelen, "Giden Ayarları" bölümünü de aşağıdaki gibi doldurun. " mail@alanadi.com" yerine kendi mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. "İleri" tuşuna dokunun.

5 Gerekli bilgileri doğru yazmanız dahilinde Android cihazınız kısa bir hesap doğrulama testi yapacaktır ve ardından sizi e-postalarınızın bulunduğu sayfaya yönlendirecektir.

Dökümanlar

Alan Adı Tahsis Formu
Alan Adı Tahsis Formunu indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız
Alan Adı Tahsis Formu
Sorumlu Değişiklik Onay Formu
Sorumlu Değişiklik Formunu indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.
Sorumlu Değişiklik Formu